Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Įdomybės Internete
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Aš Lietuvai
Anarchija
.
Knygų katalogas
.
Statyba ir remontas
StatVilsta
Laisvalaikis:
Akvariumai, fauna, flora
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
Astro Garden
Vedų kultūros centras
Sachadža Joga
Dausuva
.
Karšta
Visatos modeliai
Fermi paradoksas
Riiti Jokomicu: Musė
Elohimų alchemija
Christian Libens. Sekso poetika
Kvantinė chemija
Simpsonų trauka ir žaidimas skaičiais
I.Naživinas. Judėjas
„Kosmografija“ apie Lietuvą
Elementariosios dalelės
Minčių valdymas
Egzistencializmas
Religiniai anekdotai
Cz. Milosz. Ulro žemė
K.Jungas.Vėlyvos mintys
K.Saja. Molynė
Ateivių civilizacijos
Traktatas apie dvi Sarmatijas
P.Adams. Senamadiška muzika
Mitas ir mokslas
J.A. Zaidelis. Riba
Emerikas Koloje
Dao laikas
Oreivystės istorija
R.W. Emersonas. Poetas
Esė apie dzūkus
I.Calvino. Katinų markizė
Ramakrišnos panteizmas
"Wow" signalas
Keistai pažįstama, Deja vu
Ortodoksų bažnyčia
A. Einšteino panteizmas
Gyvieji spinduliai
K.Jungas ir NSO
Suvokimo durys
Ūlos kraštas senovėje
Pasimetusios merginos memuarai
Sielos klajonės
Šėtono manifestas
OBE ir sapnai
Dropa diskai
Nibiru ir šumerai
Kęstutis Plankas. Eilėraščiai
Festo disko paslapties beieškant
Pederastai dulkina tautą
Slėpiningieji Edeno sodai
Hitleris: gyvas ar miręs?
Prakeikti nematomi dalykai
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
 
 

Kaip atsisakyti Windows 11?
2021 m. lapkričio 2 d.

Taigi, „Windows 11“ jau „atvažiavo“!!! Tarkim, jūs pabandėte ir dėl kažkokio priežasties nusprendėte atsisakyti, grįžti prie ankstesnės versijos. Ir čia jau pradeda tiksėti laikrodis!? Grįškite, kol dar „nenusėdo dulkės“...

Ar galima tai padaryti lengvai, neperinstaliuojant visos operacijos sistemos „nuo nulio“? Tai priklauso, kaip ilgai jūs turėjote „Windows 11“ ir kaip tai padarėte!?

Pirmiausia, tarkim nesinaudojote „Insider“ (ir rankiniu būdu nenustatinėjote registrų), o jums tiesiog buvo pasiūlyta atnaujinti, todėl jūsų tinkamas procesorius, TPM mikroschema ir kiti dalykai. Tada, jei nepraėjo 10 d. nuo atnaujinimo, galite nueiti į
Settings->System->Recovery ir pasirinkti Go Back. Jus dar paklaus, ar norite patikrinti „Windows 11“ atnaujinimus, - atsisakykite to ir leiskite „vizardui“ sugražinti „Windows 10“. Beliks restartuoti kompiuterį.

Tiesa, dar yra galimybė prailginti šį laiką (10 dienų, - aišku, kol jos dar nepraėję) su komanda DISM:
DISM /Online /Set-OSUninstallWindow /Value:[days]
kur galite nustatyti dienų skaičių nuo 2 iki 60.

O jei su „Windows 11“ išgyvenote jau per 10 d.? Lieka du pasirinkimai: 1) likti su „Windows 11“; 2) švariai („nuo nulio“) perinstaliuoti „Windows 10“ (tai ne bėda, nes vis tiek turite skaitmeninę licenciją, tad nereiks ieškoti produkto rakto, kurio Nereikia greičiausiai niekur jau nerasite). Prieš tai darant įsitikinkite, kad pasidaryti visų duomenų kopijas, nes „švari“ kopija juos perrašys. Čia jau toliau nesigilinsiu, kaip pasitikrinti, ar visos įrenginių tvarkyklės tvarkingos ir pan. ir kt. Jūsų problemos!?

Gal kol kas nepriimti Windows 10 21H2 (ir Windows 11) atnaujinimų?

Windows 10 21H2 (lapkričio mėn.) yra labai nežymus atnaujinimas ir jūs galite nenorėti būti „Windows 11“ beta testuotoju. Su „Microsoft“ labai lengva įšokti į testuotojų traukinį, bet gana nelengva iš jo išlipti. Padėtį dar komplikuoja tai, kad jūsų kompiuterį galį palaikyti tinkamu „Windows 11“ ir šią versiją galite išvysti „Windows Update“ srityje.

Ar atnaujinti į Windows 11?

Iki „Windows 11“ pasirodymo spalio 5 d. liko vos per savaitėlę...

Vienas dalykas, jei jūs kažkur 2022-ais pirksite naują „Dell“, HP ar „Lenovo“ kompiuterį. Jame neabejotinai „Windows 11“ veiks!? Gal bus problemų su kai kuriomis tvarkyklėmis ar jūsų naudojamomis programomis, - tai kita kalba... Tačiau pati operacinė sistema veiks – ir jokių problemų su ja!

Tačiau jei panorsite atnaujinti „Windows“ esamą turimame kompiuteryje – tai jau kita kalba! Sunku dabar pasakyti, ar konkretus kompiuteris ją „priims“. Jo, yra „PC Health Check“ aplikuškė, atseit, leidžianti tai patikrinti – tačiau „Microsoft“ ją panaudoja pirmąkart ir visai neaišku, kiek ji patikima. Yra ir kitų tam skirtų programų (pvz., atvirojo kodo „WhyNotWin11“). Tačiau vieninteliu tikru būdu įsitikinti yra pabandyti įdiegti pačią „Windows 11“. Bet tai gali būti brangus ir skausmingas eksperimentas!? Na, ... pats atnaujinimas yra nemokamas, bet niekas nekompensuos nuostolių, jei atsinaujinsite ir kompiuteris tada su nauja OS neveiks arba neveiks jūsų programos. Ir kai kurie garsūs konsultantai siūlo susilaikyti nuo atnaujinimo. Juk net pats „Microsoft“ vis dar nežino, ką galima, o ko negalima vykdyti „Windows 11“ terpėje – ji net susilpnino jos beta testavimo taisykles, kad galėtumėte naujos sistemos beta versiją diegti pas save. Juk kam kompanijai tai daryti?! Juk tikrai atsiras tai pastebėsiančių!?

Windows 11: negi vėl déja vu?  (2021-07-29)

Apie „Windows 11”, planuojamą 2021 m. spalį, paskelbta birželio mėnesį. „Microsoft“ paskelbė, kad atnaujins „Windows 11” kas mėnesį. Numatytos tokios versijos: Windows 11 Home, Pro, Pro for Workstations, Pro Education (palaikomos 24 mėn.), Enterprise, Education (palaikomos 36 mėn.).

Deklaruoti tokie pagrindiniai minimalūs reikalavimai aparatinei įrangai:
suderinamas 1 GHz ar bent su 2 branduoliais;
4 GB RAM;
64 GB disko atminties;
vaizdo plokštė, suderinama su DirectX 12 ir WDDM 2.0 tvarkyklė;
Sisteminis funkcionalumas: UEFI, Secure Boot;
TPM 2.0;
interneto ryšys (atnaujinimams ir kai kurioms funkcijoms; kai kurie funkcionalumai turi papildomus reikalavimus (pvz., „Client Hyper-V“ reikia SLAT)...

„Windows 11” nurodoma, kad ją bus galima atnaujinti kompiuteriuose su lipduku „Free upgrade to Windows 11“. Ir atrodo, kadaise tai jau girdėjome... po gana ilgo laiko... Prieš gerą dešimtmetį „Microsoft“ panaudojo kažką panašaus skatinant rinką naudoti „Windows Vista“ - lipdukus, kad kompiuteriai yra "Vista Capable". Tačiau 2006-ųjų kampanija buvo nesėkmė korporacijai – buvo keliamos bylos, kad ji klaidina vartotojus, o tai sukėlė vidinių el. laiškų, kuriuose vadovai kritikavo kampaniją ir net išreiškė ne kokią nuomonę apie pačią OS. „Vista Capable“ kampanija buvo pradėta per 2006 m. kalėdinį laikotarpį prieš planuojamą „Vista“ išleidimą sausį. Teismų dokumentai rodo, kad „Microsoft“ pasidavė „Intel“, norėjusiam ištuštinti prekių atsargas, spaudimui – sumažindamas reikalavimus kompiuteriui ir įtraukdami „Intel“ žemesnio lygio grafinį „čipsetą“. „Microsoft“ viduje kai kurie pasisakė prieš reikalavimų pakeitimą, vadindami „Vista Capable“ „šiukšle“ ir pasakojo savo istorijas, kai išleido tūkstančius kompiuteriui, galiausiai negalinčiam veikti su „Vista“ arba jos išplėstomis funkcijomis, įskaitant ir vartotojo sąsają „Aero UI“.

Tiesa betarpiško ryšio tarp vadindami „Vista Capable“ ir būsimo „Vista“ fiasko nebuvo. Didelė vartotojų dalis nusprendė pasilikti su XP ir tada atnaujino į „Windows 7“ aplenkdami „Vista”.

Deja, „Windows 11” gali laukti panašus likimas, nes šios OS reikalavimai aparatūrai yra gerokai didesni nei pirmtakei:
„Ši būsima Windows karta pakels bazinį saugumo lygį, reikalaudama šiuolaikiškesnių CPU su tokiomis apsaugos priemonėmis kaip virtualizacija paremtas saugumas (VBS), hipervizoriaus apsaugoto kodo vientisumo (HVCI), aparatinio saugaus startavimo ir galimybės apsaugoti nuo kenkėjiškų, reketuojančių ir kitų sudėtingų atakų“.

Ypač išskirtini reikalavimai procesoriui, kuris geriausia, jei būtų 8-os kartos “Intel” (ir AMD Zen 2) – taiga palyginti neseniai nusipirkti kompiuteriai nebus pajėgūs „Windows 11“. Ir kiti reikalavimai, kaip būtini saugumo užtikrinimui, griežtesni. Tai TPM 2.0, dėl jo galimybės saugoti užšifruotus raktus, laikant jį „kritiniu“. Tad atviru lieka klausimas – kokie kompiuteriai „paveš“ „Windows 11”?!

„Microsoft“ nenorėtų pakartoti „Vista Capable“ klaidos su oficialiu pranešimu apie visus AK; tiesiog pardavėjai pradės etapu, kai tokius kompiuteris pažymės „Free upgrade to Windows 11“ – tačiau tai iš „Microsoft“ pusės nelabai gražiai pakvimpa pigiu noru atsikratyti atsakomybės – juk lipdukas negarantuoja jokio suderinamumo. Teisingiausia būtų kompiuterius žymėti „Will run Windows 11“, tačiau tada atsiranda rizika pakartoti „Vista Capable“ istoriją.

Deja, OEM gamintojai negali išsisukti nuo šio klausimo. Jie laikosi taktikos „jei tai bus, tai veiks su 11” informuodami potencialius pirkėjus, kad jų įranga „veš“ „Windows 11“. Kai kurie tai jau padarė. Pvz., HP sako: „mūsų dabartinius AK su Windows bus galima atnaujinti į Windows 11, kai ji pasirodys vėliau šiais metais“ – nors ir apsidraudžiant, kad kai kurioms funkcijos reiks tam tikros įrangos. Panašiai sako ir „Dell“: „Visi šiuo metu parduodami AK su Windows 10 galės būti atnaujinami į Windows 11“.

Ir dar - matyt ne sutapimas, kad su 3 savaičių skirtumu „Microsoft“ paskelbė ir apie „Windows 11“ ir debesinę „Cloud PC“ koncepciją. Matosi, kad kompanija turi aiškų tikslą: pradžioje komerciniams klientams, o vėliau ir smulkiems klientams bei vartotojams, kurių įranga neatitinka OS reikalavimų. Sakoma, kad „Windows 365“ sukurtos virtualizuotos „Windows 11“ kopijos „Azure“ aplinkoje galės būti „stryminamos“ į bet kurį įrenginį, turintį naršyklę ir su gana našiu interneto ryšiu. Tokiu atveju lokaliam kompiuteriui galėtų pakakti 6 kartos „Intel“ CPU.

Dirbtinis protas
Kompiuterių istorija
Debesies architektūra
Daiktų interneto pavojai
Kuo taps homo sapiens?
Dirbtinis intelektas kare
Telefonai: 5G pagreitis
Virsmas į IBM Consulting
Ar mašina kada nors mąstys?
A. Cvetkovas. Blogio atskleidėjai
Klodas Šenonas – žmogus, išradęs ateitį
ŽODIS – ankstyva lietuviškai prakalbusi programa
Jūsų skaitmeninės tapatybės kelias į anapilį
Lambda išraiškos – Java į naują lygį
Bilas Geitsas: kol dar nebuvo garsus
Pirmasis „Java“ įskiepis Lietuvoje
Ar Internetas turi savimonę?
V. Bušas: žmogus, kuris neišrado kompiuterio
Kolmogorovo DI alfa ir omega
Džonas fon Neimanas ir kibernetika
Eliza ir rūpesčiai dėl tapatybės
Programavimo kalbų klegesys
Kompiuterių istorija: VT100
Papildytoji tikrovė
Lužino gynyba
Čarlzas Babidžas
Jie to nesakė...
Windows 11 UI

 
 
HOT.LT informacija  
Kviečiame visus prisidėti prie svetainės kūrimo! Rašykite el.paštu info@hot.lt Mes stengiamės Jums!  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
 
Lietuviai:  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Banknotai  
 
Spauda:  
Verslo žinios  
Žinių radijas  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
 
Kompiuteriai:  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
   
Laisvalaikis:  
Akvariumai  
   

 

 
 
delo
© HOT.LT 2021.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.